top of page

טקס ליקירי החברא קדישא בשדרות

בטקס מרגש הוענקו תעודות הוקרה ליקירי החברא קדישא בשדרות

 

ביוזמת ראש המועצה הדתית הרב אורן מלכה התקיים אירוע רב רושם בו שישה מתנדבים ומתנדבות קיבלו את תעודת "יקיר החברא קדישא"

 

לראשונה מאז נוסדה החברא קדישא בשדרות, אחזה את המתנדבים והמתנדבות התרגשות רבה. ביום שלישי השבוע, התקיים במתנ"ס, טקס הענקת תעודות הוקרה לששת יקרי החברא קדישא בעיר.

שישה אנשים ונשים צדיקים וצדקניות, שתרמו מזמנם לטובת עבודת הקודש של החברא קדישא בשדרות מזה שנים רבות. בד בבד עם הקמת משפחה וגידול ילדים לתפארת. מצאו כל אחת ואחד מהם זמן לטובת המצווה החשובה והקדושה הזו, - "חסד של אמת".

בטקס נכחו ראש העיר, אלון דוידי, ראש המועצה הדתית הרב אורן מלכה, עו"ד יהודית אוליאל, יו"ר המתנ"ס ומ"מ ראש העיר, הרה"ג ציון כהן רבה של אור יהודה, בנה של המתנדבת סולטנה שהגיע לברך, ריגש בדבריו את הנוכחים .

כמו כן נופר מלכה-בוסקילה, הנכדה של מסודי שיטרית שדיברה בהתרגשות על המתנדבים היקרים וסיכמה את דבריה בכך שאומנם הם לא אקדמאים אך מקדמים את העולם במעשיהם ובמצוות שאותן הם עושים בשמחה וברגש לשם שמים.

הרב אורן מלכה ראש המועצה הדתית שיבח בדבריו את המשתתפים "המתנדבים היקרים הללו שהתנדבו בעבר וגם אלה שמתנדבים היום. מעולם לא מתרצים תירוצים או עושים לעצמם הנחות. הם מגיעים בכל שעה. לעשות את החסד הגדול הזה. גם אם זה באמצע התור לקופת  חולים או בהמתנה עם הילדים שלהם בכל מיני סידורים שונים. נכון, ברוך ה', המועצה הדתית עוסקת מבוקר עד ליל רק במצוות. כשרות. נישואין. מקוואות. עירובין וכו' אבל יש מצווה אחת שאנחנו לא יכולים להעריך בכלל את גודל מעלתה ואיננו יכולים לתת את הכבוד הראוי באמת למי שעוסקים במצווה החשובה הזו של חסד ואמת. אבל הכרת הטוב אנחנו חייבים ובשם כל העיר, בשם המועצה אני אומר לכם תודה, אמר הרב אורן.

ראש העיר אלון דוידי: בראש ובראשונה תודה לכם בני המשפחות אני חייב לציין את העובדה שלכם יש חלק גדול במעשי החסד של ההורים שלכם המתנדבים היקרים.

לכל אחד שעושה מצווה יש לו בבית את בני המשפחה, הבעל, האישה, הילדים וכו' שדוחפים אותו להמשיך לעשות. שנותנים לו את האפשרות לעסוק במצווה. וזה לא דבר מובן מאליו ועל כך מגיעה לכם גם תודה ענקית". אמר ראש העיר.

הראשונה לקבל את תעודת ההוקרה היא הצדקת ימנה אבגי שהיא הוותיקה מכל המתנדבות. כשבנה משה היקר היה תינוק. והיא הייתה באמצע ההנקה, אם היו מקרים, היא הייתה עוזבת הכל באמצע. מפסיקה להאכיל אותו ורצה מהר לעשות את המצווה החשובה חסד של אמת.

אפילו בימים שבהם הייתה צמה מראשון עד שישי ובאמצע העבודה בעוף-קור, הייתה עוזבת הכל והולכת לטהרה. פשוט אישה צדיקה שיש הרבה מה ללמוד ממנה.  כל הזמן רק מברכת את כולם כאילו היו ילדיה.

סולטנה כהן. היא בת למשפחת הכהנים בשדרות והייתה נשואה לרבי יוסף הכהן זצ"ל ובמקביל להיותה כבלנית הייתה מתנדבת בחברא קדישא. בנוסף לגידול משפחה לתפארת שדרות הייתה מתנדבת בכל כוחה והמסירות שלה הייתה נדירה מאוד. הברכות בפיה של סולטנה היו שגורות בפיה. את הכל עשתה במאור פנים ובשמחה אמיתית.

סימי ביטון, גם היא במקביל להיותה כבלנית הייתה מתנדבת בחברא קדישא. היא גרה בסמיכות למקווה ברחוב הברוש והייתה זמינה בכל שעה לכל קריאה גם בשעות לא שעות, דלת ביתה היתה פתוחה לצורך פתיחת המקווה.

סימי ידועה בלשונה הטוב על כולם ועם דברי המוסר ששגורים בפיה במתק שפתיים ובנועם יודעת לחזק ולעודד את כל הסובבים אותה במשפטים בשפה המרוקאית...

גרציה אוליאל, גם היא גרה בסמיכות למקווה ניר עם ובמקביל להיותה כבלנית הייתה מתנדבת בחברא קדישא.

הזמינות שלה לכל קריאה הייתה ידועה בשדרות. וגרציה לא התעצלה מעולם לפתוח את המקווה בכל שעה.

גרציה שידועה באופיה השקט והנוח לבריות עשתה את עבודתה בצורה מעוררת השתאות נוכח שלוות הנפש אותה הקרינה לכל טובלת ותמיד הגיעה לטהרה.

מסודי שטרית, בעשור האחרון הצטרפה לחברא קדישא. מסודי זמינה בכל שעה והיא עושה את המצווה הזו בשמחה גדולה. מסודי גידלה משפחה לתפארת והיא רואה בשליחותה זכות גדולה ועצומה לכל המשפחה.

אחרון חביב....ניסים פרץ, בעיר הוא מכונה בלאסקו. ניסים הוא "מותג של חברא קדישא". מזה עשרות שנים הוא מתנדב בחברא קדישא. גם בטהרה וגם בקבורה. אפילו שעבר תאונה הוא המשיך לבוא ולהתנדב בכל שעה שהתבקש.

ניסים הוא דוגמא ומופת ליהודי ירא שמים המשכים ומעריב לבית הכנסת ןעם כל זאת הוא זמין לסייע בהלוויות בכל שעה. ניסים הוא היחיד שמכיר את בית העלמין בעל פה. ולא פעם אנחנו מתייעצים איתו ונעזרים בו בכדי ולסייע לפונים לאתר מקום קבורת יקיריהם.

אלו ששת יקירי החברא קדישא. אנשים שהם דוגמא ומופת לנתינה. סמל ומודל לחיקוי בכל מה שקשור לעזרה בקהילה.

bottom of page